Úvodem
Tisk článku

Úvodem

     ÚvodemPokud se člověk rozhodne začít včelařit, měl by si stejně jako u každé jiné činnosti nejprve najít maximum základních informací. Většina začíná s hledáním na internetu, kde se však začínajícím včelařům zrovna mnoho stránek nevěnuje a pokud ano, jsou zde informace často neaktuální, neúplné a někdy i zavádějící. Dalším zdrojem jsou knihy, kterých je na trhu v poslední době také opravdu hodně. S velmi pěknými fotografiemi, na kvalitním papíru. Ale jedná se převážně o překlady knih zahraničních autorů, které většinou nereflektují situaci a podmínky v České republice.

     Přesto lze jednoznačně doporučit k zakoupení a důkladnému přečtení některého vydání knížky "Včelařství" od Vladimíra Veselého a kolektivu, která by měla být v knihovně každého nejen začínajícího včelaře a nově se na trhu také objevila na těchto stránkách již zmiňovaná publikace z dílny PSNV "Včelařství - svazek I.", která bude mít další pokračování v několika příštích letech. Ze zahraničních je velmi zajímavá kniha "Fenomenální včely" autora Jürgena Tautze, která již ale pojednává spíše o příčinách fascinace, kterou včely vyvolávají. Je tedy určená již spíše pro včelaře, kteří mají se včelami zkušenosti. Nicméně i člověk zajímající se o život tohoto úžasného hmyzu, aniž by nutně musel včelařit, se v ní dočte velmi mnoho zajímavých a úžasných věcí.

     Na našich stránkách se ale spíše pokusíme stručně a přehledně shrnout všechny podstatné informace a pokusíme se je udržet také v aktuální podobě.

     Naše doporučení nebudou rozdělena podle ročních období ani podle fenologického kalendáře, protože se každý rozhoduje začít včelařit v jiném období. Budeme se spíše snažit odpovědět na otázky, které si pokládá každý začínající včelař.

Převzato od přátel ze ZO ČSV Nejdek a upraveno. Děkujeme :o).

 

Tisk článku