Nařízení SVS
Tisk článku

POZOR!!! Mimořádná veterinární opatření pro rok 2016 - Varroáza včel

Mimořádná veterinární opatření pro rok 2016 - Varroáza včel     Státní veterinární správa vydala pro tento rok 2016 nové mimořádné veterinární nařízení k tlumení a zamezení šíření varroázy včel. Celý dokument naleznete v příloze tohoto článku. 
     

     Vyhodnocení nákazové situace bylo provedeno podle jednotlivých katastrů obcí. Díky kvalitně provedeným podzimním ošetřením převážně na všech stanovištích, kde působí náš spolek, není nutné v rámci předjarního preventivního ošetření provádět nátěr víček včelího plodu. POZOR!!! To neplatí pro včelaře obce Hněvčeves, kde musí provést jarní ošetření všichni včelaři kromě těch s výsledkem 0 roztočů a musí se v této obci provést i letní ošetření u všech včelařů. Letní ošetření je také nařízeno pro včelaře v obci Mokrovousy!!!

     I přes tento příznivý vývoj doporučujeme všem včelařům, aby monitorovali svá včelstva a vždy znali zdravotní stav jednotlivých včelstev v průběhu celé sezóny. V případě potřeby činili průběžně opatření k tlumení varroázy, abychom tuto příznivou situaci udrželi i v následujícím období.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
mvo-svs-2016-028458-g.pdf 537.7 Kb
Tisk článku