Úkoly z kroužku
Tisk článku

Takto nějak budou vypadat úkoly a testíky pro Vás včelaříky - kdo by chtěl ale zkusit testík přímo tady na stránkách, popojeď níže

Takto nějak budou vypadat úkoly a testíky pro Vás včelaříky - kdo by chtěl ale zkusit testík přímo tady na stránkách, popojeď nížeMilí včelaříci,Takto nějak budou vypadat úkoly a testíky pro Vás včelaříky - kdo by chtěl ale zkusit testík přímo tady na stránkách, popojeď níže
     toto je Váš první úkol z včelařského kroužku. Není vůbec těžký a ani povinný, ale budu rád, když si najdete chviličku a zkusíte si otázky zodpovědět třeba i za pomoci rodičů. Úkol si můžete pomocí malé ikony tiskárny v pravém horním rohu vytisknout, svědomitě vypracovat a přinést na další kroužek. Kdo nemůže tisknout, může odpovědi napsat na samostatný papír, podepište si ho a přineste na kroužek. Důležité jsou správné odpovědi :o)))!!! Na kroužku se domluvíme, jak to s drobnými úkoly a testíky budeme dělat
 do budoucna :o). Ale nebojte, úkolů nebude příliš, spíš si budeme hodně o včelách povídat a budeme se snažit být co nejvíce s nimi :o))).

1.   Jaké 3 druhy (kasty) včel žijí v jednom včelstvu (v jednom úlu)?

      a)   M   _   _   _   A             b)     D   _   _   _   _   _   E                 c)    T   _   _   _   _   C

2.   Která ze všech včel je nejdůležitější a je ve včelstvu jediná?

     M   _   _   _   A    nebo také   K   _   _   L   _   _   _   A        (první je nejsprávněji a budeme i používat nejčastěji)

3.   Z kterých 3 nejhlavnějších částí se skládá úl?               (každý úl má tyto tři části - spodní, prostřední a vrchní)

    1)    D   _   O                

    2)    N   _   _   T  _   _   _   Y            

    3)    V   _   _   O            

4.   Která ze včel nemá žihadlo a nemůže nás bodnout?

      T   _   _   _   _   C

5.   Kolik má včela nohou? Kdo bude vědět kolik je to párů?

      Počet noh:   ..............................................                  Párů noh:   .............................................  (odpověď není povinná)

6.   Kolik má včela křídel? Malá nápověda - kdo bude vědět kolik je to párů?

     Počet křídel:   ...........................................                  Párů křídel:   ............................................  (odpověď není povinná)

7.  Spí včely v zimě?           ANO          NE

 

Tisk článku